O nás

Firma KACHLIARSTVO MANIK, s.r.o., vznikla v 28.12.2011 ako pokračovateľ firmy Pavol Macák – MANIK, ktorá pôsobí na trhu od roku 2002.

Jednou z každodenných tém je zdravie. Zdravie v súvislosti s kúrením alebo s teplom ako takým je téma aktuálna najmä v zime. Ľudia si svoje zdravie najmä v tejto dobe chránia. A aj z toho dôvodu si pozorne vyberajú vhodný typ kúrenia.

Je všeobecne známe, že na naše zdravie blahodarne pôsobí slnečné svetlo. A sálavé teplo kachľovej pece sa svojimi účinkami na ľudský organizmus tomuto teplu veľmi približuje. V dnešnej uponáhľanej dobe kladieme dôraz na komfort obsluhy a samozrejme aj na estetickú stránku diela. Tieto tri aspekty – zdravie, komfort obsluhy a krása diela – nám spĺňajú kachľové či omietané pece, hypokausty, kozuby či šporáky. Kachliarski majstri používajú výhradne zdraviu nezávadné materiály. V dobe častých alergií je to dôležitý prvok stavieb.

Nesmieme zabudnúť ani na estetickú stránku diela. Návrhy diel spĺňajú požiadavky zákazníkov bez ujmy funkčnosti. Vznikajú tak diela šité na mieru, jedinečné originály, ktoré potešia nielen sálavým teplom, ale aj krásou. Spolu s veľkým komfortom obsluhy (prikladanie raz za 6 – 24 hodín, podľa typu diela) sú ideálnou súčasťou nášho bývania.

Kachlica ako základný stavebný prvok prešla od stredoveku po súčasnosť veľkým vývinom. Už to nie je len akýsi obdĺžnik či štvorec dobre známy z nedávnej minulosti. Kachlica je v súčasnosti veľmi pestrý stavebný prvok (druhovo i farebne). S kachlicou sa už nestretáme len pri klasickej kvádrovej peci. Kachlica nás sprevádza oblúkom, pohodlným sedením či ležaním, vidíme ju v obývačke, kuchyni, kúpeľni či dokonca aj pri saune. Tvarovo, farebne a samozrejme aj kvalitatívne spĺňa nároky dnešného moderného človeka. Dotvára drevenice, aj super moderné interiéry. Čo sa týka tvaru, dokáže sa prispôsobiť aj tým najnáročnejším požiadavkám zákazníka. A stále je to kachlica, pekná na oko, príjemná na dotyk, nenáročná na údržbu, dodávajúca nám príjemné teplo.

Vizualizácia krbov a kachľových pecí

Ponúkame počítačovú 3D vizualizáciu návrhu budúceho diela.

Viac informácii

Stavby krbov a kachľových pecí

Stavby krbov, pecí, šporákov, chlebových pecí aj na domáce použitie, vonkajšie krby

Viac informácii

Rekonštrukcie starých pecí a šporákov

Rekonštrukcie starých pecí a šporákov, stavby komínov, vložkovanie komínov

Viac informácii